Bajka i metafora w pracy z ludźmi

Nie można zrozumieć człowieka nie rozumiejąc skąd przyszedł.

To „skąd” to jego świat. Świat nasz zaś tworzą historie, opowieści, bajki i metafory, przekazy rodziców, rodzeństwa, dziadków, sąsiadów, nauczycieli i innych. Każdy z nas ma ulubiona historyjkę, bajkę, książkę. Posługujemy się nimi i tym co niosą intuicyjnie. Są one w nas, działają, działamy nimi na innych. Warsztatem, na który zapraszamy chcemy pokazać jak stosować bajkę i metaforę z uwagą, świadomie, w pracy z ludźmi. Zależy nam szczególnie na wspólnym doświadczeniu bycia słuchaczem bajki, gdy ktoś nam ją opowiada…

Podczas warsztatu zadbamy byś miał/a okazję:

-zdobycia podstawowej wiedzy na temat pracy z bajką i metaforą,
– zapoznania się z ćwiczeniami z zakresu bajkoterapii i poznania ich szerokiego zastosowania,
-dowiedzenia się, jak zastosować wybrane ćwiczenia we własnej pracy trenerskiej w sposób bezpieczny dla uczestników,
-doświadczenia czym jest bajka i metafora w twórczym rozwoju,
-nabycia umiejętności wpływania bajką na rozwój siebie i uczestników swoich zajęć,
-rozwiniecia własnego potencjału twórczego i kreatywności.

Prowadzący:

Anna Bednarczyk – trener rozwoju, terapeuta

Bartosz Płazak trener biznesu, szkół trenerów, organizator szkoleń

Kogo zapraszamy na warsztat?

Zapraszamy wszystkich pracujących z ludźmi:
trenerów, nauczycieli, liderów, coachów, zainteresowanych rozwojem własnych i dawaniem wsparcia innym.

Zajęcia:

Warsztaty poprowadzone będą aktywnymi metodami warsztatowymi. Zaproponujemy ćwiczenia, dyskusje, prace w parach, podgrupach, pracę indywidualną. Pracować będziemy zarówno w relacji: prowadzący – uczestnicy, jak i uczestnik-uczestnik. W pracy po skorzystamy z wsparcia przyrody która będzie nas otaczać – zajęcia będą po części odbywać się w plenerze.
Przed warsztatami poprosimy o dokonanie przelewu tej kwoty na konto DW Pod Baranią.

Termin szkolenia, miejsce:

20, 21 lipiec,
Wisła Czarne, ul.Czarne 12 , Dom Wczasowy Pod Baranią

Inwestycja:
150 zł zawiera 2 obiady, kolacja sobota, śniadanie niedziela, nocleg z soboty na niedzielę, sala szkoleniowa.

Po warsztatach będziemy prosić Uczestników o wynagrodzenie nas Trenerów według uznania. Sami zdecydujecie o wysokości kwoty dla nas, odnosząc się do tego jak indywidualnie odczuwaci korzyści z uczestnictwa w warsztacie.

Prosimy o dopisywanie się do tego spotkania – będzie nam się łatwiej skontaktować z Wami, lub pisanie na:
Bartosz.plazak@gmail.com
niu2005@tlen.pl